IP kamerové systémy

IP kamerové systémy

Moderní kamerové systémy jsou již dnes výhradně digitální. Doba analogových kamerových systémů již končí. A je to dobře. Proč ? Rozdíl v kvalitě obrazu je naprosto zřejmý - IP kamery dodávají obraz o rozlišení i patnácti megapixelů. To je samozřejmě extrém, ale běžně dodáváme kamerové bezpečnostní systémy s rozlišením 2Mpix nebo 3Mpix.

Jedna IP kamera nahradí i 10 analogových a to je znát. Cenově jsou na tom IP kamery již velmi dobře, protože jsou téměř stejně drahé, jako analogové.

Nevýhodou je větší náročnost instalace, kdy instalační firma nutně potřebuje experty na oblast počítačových sítí. To se ne všem daří a tak stále některé firmy doporučují staré analogové systémy. Proto si vždy vybírejte dle referencí a podle typů kamer, které daná firma instaluje.

Vzhledem k raketovému rozšíření chytrých mobilních telefonů a přístupu na internet v podstatě kdekoli na světě se stále více klade důraz na možnost přístupu na kamerové systémy přes mobilní telefon.

Zde jsou ale velmi podstatné rozdíly v záznamových zařízeních pro kamerové systémy. To jsou základní součásti kamerového systému a nahrávají obraz z IP kamer. Při prohlížení záznamů i aktuálního obrazu se vždy připojíte přímo na nahrávací zařízení. A jak již bylo zmíněno, ty jsou v rozdílné kvalitě. Některé nahrávací zařízení nepodporují přehrávání záznamů přes mobilní telefon, některé se zase neohrabaně ovládají nebo jsou nestabilní. Samozřejmě existují dosupné a profi záznamové zařízení, takže je nutno vždy posoudit cenu a pohodlí.

Druhou možností nahrávání je využití počítače. V tomto případě se obraz z IP kamer ukládá pomocí záznamového programu na pevný disk počítače. Obrovskou výhodou je jednoduché připojení další kamer a tím pádem dalším rozrůstání kamerového systému je hodně snadné. Pokud už dopředu víte, že se bude časem kamerový bezpečnostní systém rozšiřovat, nejlepší je investovat a nahrávat na PC. Záznamový software můžete snadno a v naprosté většině případů zdarma aktualizovat. Získáte tak pokaždé nové funkce nebo možnosti připojení nových typů IP kamer.

Sledování kamer není jen doména mobilních telefonů, ale sledovat video je snadné i pomocí laptopu, počítače nebo tabletu. Při instalaci IP kamerových systémů se musí dávat pozor na přenosové rychlosti. Pokud je kamer hodně, může se stát, že obraz v plné kvalitě ze všech kamer může zahltit místní počítačovou síť. Bude tak ohrožen standardní provoz internetu.

Pokud instalaci svěříte odborné firmě kamerové systémy Brno, budete mít zaručeno, že nastavení a přenosové rychlosti budou dodrženy a nebude docházet k potížím. Při výběru instalační firmy vždy dávejte pozor na reference, které nejvíce vypovídají o stabilní a prověřené firmě.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy | Levné Kamerové systémy Frýdek Místek pro bezpečnost vašeho majetku