Warning: fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0 in /mnt/data/accounts/s/sikur/data/www/dvautosluzby.cz/index.php on line 93
CCTV kamery - Budoucnost kamer
Budoucnost kamer

Budoucnost kamer

Jaká bude budoucnost kamerových systémů?

V poslední době jsme svědky obrovského rozmachu v oblasti informačních technologií a elektronice, kam patří také kamerové systémy. Díky masivnímu rozšíření kamerových systémů je dnes již tato technologie dostupnějsí i běžným domácím uživatelům a nejen velkým firmám.

Kamerový systém v základním stavu je složen z kamer které snímají požadovaný prostor nebo objekt s napojením na záznamové zařízení, které zpracováva tyto data a umožnujě buď jejich online sledování nebo ukládání záznamu s následnou možností procházení techto záznamů.

Dnešní kamerové systémy

toho ale umí daleko více, jsou schopny nahrávat při detekcích pohybu, při vyvolání alarmu na vstupu, umí obrazovou analýzu pro vyhledávání v záznamu, dozorování určitého objektu online s vyhlášením poplachu.

Tyto systémy v kombinaci statické a PTZ kamery umí také inteligentni tracking objektu, kdy systém dokáže rozpoznat rozdíl i mezi chodci a auty a dikaze sledovat i více objektů najednou s cílením PTZ kamery na určitý, předem definovaný objekt.

Kamerové bezpečnostní systémy poskytují odstrašující účinek, kdy viditelně umístěné kamery působí preventivné na pachatele, protože je větší pravděpodobnost identifikace a následného usvědčení. Také Policie díky kamerovému záznamu může efektivněji vyhledávat a identifikovat pachatele trestné činnosti a také je zde možnost zadržení již při páchání trestné činnosti díky online sledování.

Velké oblasti pro sledování

Problémy však nastávají, pokud je třeba sledovat online větší plochy nebo členitou oblast. V tuto chvíli nastupují kamerové systémy s inteligentním video managementem, který umožňuje aktomatizaci sledování a vyhledávání, např. sledování osob v prostoru, automatické zaměření poznávací značky auta apod. Tyto systémy mají tyto hlavní přednosti:

- porovnávání předešlých snímků s aktuálními, tak že dokáží odhalit nejen obličej který není v systému a nemá na daném místě co pohledávat, ale také dokáže odhalit registrační značky aut apod.

- dokáži na základě zadání automaticky sledovat pohyb určité osoby, auta apod.

- lze také detekovat neobvyklé chování, jako je např. vytváření větší skupinky osob, rychlé změny směru případné náhlé zrychlení apod.

Budoucnost kamerových systémů

Je tedy v těchto inteligentních řešeních, které se dají používat jak pro sledování a automatizované zabezpečení oblastí, tak např. k tomu, že kamera ve vestibulu domu identifikuje majitele bytu a před tím, než dojde domů již zapnout světla, zapnout automat na kávu nebo zapnout určitý kanál v televizi. Lze ho také používat pro automatizované vstupy do objektu, inteligentní kamerové systémy Brno vjezdy aut apod.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy | Levné Kamerové systémy Frýdek Místek pro bezpečnost vašeho majetku