Vysvětlení pojmů

Vysvětlení pojmů

Kamerové systémy - vysvětlení pojmů

2D-NR – Digitální filtr na redukci šumu, obraz bude čistý a ostrý i za zhoršených světelných podmínek. Funkce automaticky odstraňuje "zrnění".

AGC – (Automatic Gain Control) – Udržuje konstantní výstupní úroveň, zlepšuje tak poměr signál / šum, obraz je jasnější, ale méně přirozený.

AHS – AHD kamerové systémy s novou technologií přenosu obrazu. Maximální rozlišení Full HD ve specifikaci AHD 2.0. Bezpečnostní kamery jsou kompatibilní s analogovým systémem.

Analogová kamera – Nejstarší typ bezpečnostních kamer. Obraz se přenáší pomocí koaxiálního nebo UTP kabelu. Maximální rozlišení analogových kamer je 960 TV řádků. V dnešní době jednoznačně na ústupu, protože tyto kamery nahrazují daleko kvalitnější IP kamery nebo AHD kamery.

ATR – Funkce optimalizuje kontrast mezi světlými a tmavými místy ve sledovaném obraze.

ATW – (Auto Tracing White Balance) – Průběžně upravuje vyvážení barev v souladu se změnou v nastavení teploty barev, to umožňuje kameře zachytit barvy jako by pohledem lidského oka.

AWB – Automatické vyvažování bílé barvy, když se mění osvětlení, tak je obraz vždy ostrý.

BLC – (Backlight Compensation) – automaticky reguluje jas obrazu s cílem poskytnout více detailů v tmavých oblastech, dobrým příkladem je prokreslený obraz lidské tváře na snímku s jasným pozadím (záběr proti světlu, slunci…)

CMOS – Typ snímacího čipu, jež mají především IP kamery. Umožňuje símat vysoké rozlišení a samotný snímací čip je poměrně malý, takže konečné rozměry kamery mohou být celkem malé.

DVR – Nahrávací zařízení pro analogové kamery. Obraz se nahrává na pevný disk uvnitř přístroje. Analogové kamerové bezpečnostní systémy vždy obsahují DVR pro záznam obrazu a pro přístup na kamery přes internet.

Effio – Snímací čip firmy SONY, který se používá v analogových kamerách. Kvalitní snímání především při menším osvětlení a v noci.

QUAD – Kvadrátor, který zobrazuje obraz z několika analogových bezpečnostních kamer na jediném monitoru. Poskytuje funkce mřížky, která zobazuje 4 nebo 8 kamer najednou. Můžete také přepnut kvadrátor do režimu automatického přepínání, kdy se jednotlivé kamery mění v daném časovém intervalu.

OSD menu – přes tohle menu se nastavuje kamera a její vlastnosti. U analogových a AHD kamer se menu ovládá pomocí tlačítek přímo na kameře. IP kamery pak mají vlastní menu, které je přístupné přes WWW stránky kamery.

NVR – Videorekordér pro IP bezpečnostní kamery. Základ IP kamerového systému, pokud chcete obraz nahrávat. Protože na IP kamery můžeme přistupovat přímo, tak pokud není záznam potřeba, NVR se nemusí instalovat. Ale kamerový bezpečnostní systém bez záznamu příliš nemá význam.

IP bezpečnostní kamera – Plně digitální kamera, která přenáší obraz po počítačové síti. Využívá vnitřní procesor, který v reálném čase obraz přepočítá na digitální podobu nejčastěni ve formátu h264 nebo mjpeg.

IR přísvit – noční vidění, které osvětluje obraz v naprosté tmě. Infra přísvity, který mají kamerové systémy Ostrava se automaticky zapnou při poklesu venkovního osvětlení. Obraz v kameře se přepne do černobílého provedení, protože pouze v tomto barevném spektru jsou kamery citlivé na IR.

LAN – počítačová síť. Přes počítačové sítě komunikují IP kamery. Záznamové zařízení jsou také připojeny pomoci LAN sítě do internetu a díky tomu můžete kamerové bezpečnostní systémy sledovat přes internet.

Privacy zone – privátní zóna. Na kameře nastavíme oblast, která se nebude ani nahrávat, ani zobrazovat. Místo tohoto místa bude černá plocha. Privátní zóny použijete při sledování chodby v bytovém domě, nebo když nechcete nahrávat okna při kontroly ulice.

Statický objektiv – Fixní objektiv, který se nedá nastavit. Kamera s fixním objektivem sleduje vždy stejný úhel. Většinou je možné objektiv vyměnit za jiný typ s různým úhlem sledování prostoru.

Switch – Součást počítačové sítě. Propojuje několik zařízení v síti a prodlužuje dosah. Podle standardu je možné jeden kabel mít dlouhý pouze cca 70 metrů. Potom musí následovat aktivní prvek, třeba switch nebo router.

WDR – Wide Dynamic Range je vlastnost, kdy se všechny typy kamer dokáží vyrovnat s velkými změnami přechodu světla a stínu. Například kamera, která sleduje vchod dvěří, které jsou prosklené nebo výlohu. Pokud je venku sluneční svit, pak kamera musí v této oblasti okna snížit intenzitu citlivosti na světlo, ale ve zbytku obrazu musí být citlivost stálá. Proto kamery bez WDR funkce místo výlohy nebo dveří zobrazí pouze bílý flek.

WiFi – Bezdrátový přenos dat pro kamerové bezpečnostní systémy Frýdek-Místek. Používá se výhradně pro IP kamerové systémy, které obraz přenášejí plně digitálně a není problém přes WiFi překonat desítky kilometrů vzduchem.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy | Levné Kamerové systémy Frýdek Místek pro bezpečnost vašeho majetku