Městský kamerový systém

Městský kamerový systém

Bezpečnost na ulicích v našich městech pomáhají udržovat také bezpečnostní kamery. Tyto sestavy kamer jsou instalovány na všech místech, kde dochází nebo je předpoklad k výskytu potyček, přestupků v dopravě nebo jiných nezákonných jednáních. Ovšem jak takový rozsáhlý kamerový systém vůbec vzniká je také velmi důležité vědět, a co vše dokáže.

Nejprve je nutno vytipovat si místa, které chceme pomocí bezpečnostní kamery sledovat. Pokud již také místa máme, ideální je vytipovat si také budovy, na které lze kamery umístit. Samozřejmě nejjednodušší je, pokud jsou budovy ve vlastnictví města nebo kraje. Pak je dohoda o instalaci kamery snadná. Pokud se jedná o soukromý majetek, jsou na řadě zdlouhavé jednání s vlastníky. Nejen, že je nutno na budovu umístit samotnou kameru, ale musíme vždy vytvořit samotné přípojné místo na elektrickou síť. To umožní vlastní odběr elektřiny a kontrolu jejího odběru. Většinou se s vlastníky objektu domlouvá dlouhodobý pronájem na mnoho let dopředu.

Kromě bezpečnostní kamery a napájení nastává nejsložitější část návrhu městského kamerového systému a tím je přenos dat od kamer do centrály, kde se obraz z kamer nahrává a kde dispečer vyhodnocuje aktuální záběry z bezpečnostních kamer. Hodně měst a obcí již často vlastní optickou síť, která propojuje jednotlivé objekty ve správě města. Toho lze s úspěchem využít a připojit na tuto síť také městský kamerový systém Praha. Ovšem ne vždy je přípojný bod do také optické sítě v dosahu.

Pak nastupuje vymyslet způsob nejkratší trasy k přípojnému bodu. Máme několik možností, jak se připojit. Nejkvalitnější je dotáhnout optické vlákno přímo od kamery k přístupovému bodu. To můžeme tahat jak po samotné budově, po střechách domů a pod, ale také přes sloupy veřejného osvětlení, které jsou v majetku města nebo přes rozvody podzemních chodeb a kanálů. Pokud tato možnost není k dispozici, musíme připojit kamery bezdrátově. Jedná se o spolehlivé bezdrátové pojítka, které musí mezi sebou mít přímou viditelnost, takže možnosti umístění jsou tímto limitovány. Tyto bezdrátové spoje jsou instalovány na středy budov s tím výhledem, aby i v budoucnu nikdo nezastavěl výhled danému spoji.

Pokud tedy máme bezpečnostní kamery pro městský kamerový systém Brno nainstalované, pak musíme řádně vybavit dispečera. Tyto osoby kontrolují reálný obraz z mnoha kamer najednou, resp. mají k dispozici nezřídka i stovky kamer umístěných po celém městě. Což samozřejmě nelze zvládnout pouhým jednoduchým sledováním monitorů, protože jde zkrátka o příliš velký počet. Přichází na řadu umělá inteligence, která dokáže rozeznat předem definované události a případy v obraze. Jedná se například o identifikaci davů na místě, kde se neočekávají, detekce přítomnosti osob na místě, kde nemají být a podobně.

Tyto chytré algoritmy pomáhají zobrazit jen kamery, které aktuálně poskytují situaci, kterou je nutno vyhodnotit ručně. Operátor také může dané prostory kontrolovat pomocí ovládání kamer aby mířily na místo, které potřebuje tedy například si přiblíží jednu vybranou situaci a může pak lépe koordinovat práci strážníků na místě samém.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy | Levné Kamerové systémy Frýdek Místek pro bezpečnost vašeho majetku